Start Hufca 2019

Start hufca Rodło Olsztyn 2019

W dniach 04-06.10.2019 w Pieniężnie odbędzie się start hufca Rodło Olsztyn zorganizowany wyłącznie dla harcerzy i harcerek z hufca.

link to kart zgłoszeniowych

WYPOSAŻENIE UCZESTNIKA STARTU

• Każdy uczestnik zobowiązany jest mieć:
  • Pełne umundurowanie wraz z nakryciem głowy.
  • Obuwie zmienne z jasną podeszwą, do chodzenia po szkole (ŚPIMY W NOWEJ CZĘŚĆI SZKOŁY!)
  • Kubek, sztućce oraz menażkę/miseczkę.
  • Wygodne buty, ciepłe ubranie, kurtkę przeciwdeszczową (część zajęć odbędzie się na zewnątrz/na podwórku) bez względu na pogodę.
  • Karimatę oraz śpiwór.
  • Bieliznę osobistą na zmianę oraz środki czystości (szczoteczka, pasta do zębów, mydło, ręcznik).
  • Papier toaletowy.
  • Inne niezbędne rzeczy do udziału w biwaku.

ZADANIA PRZED ZJAZDOWE

W ramach przygotowań do zjazdu, każda drużyna jest zobowiązana:

• Przeszkolić wszystkich uczestników z musztry i ceremoniału harcerskiego – podstawowe komendy baczność (postawa zasadnicza), spocznij (postawa swobodna), zwroty (w prawo, w lewo, w tył), zbiórka w dwuszeregu, w szeregu, w kolumnie, meldowanie i występowanie podczas apelu. Zaznajomić wszystkich uczestników z zasadami kultury osobistej. Słowa „przepraszam”, „proszę” i „dziękuję” nie powinny być nam obce. Pamiętać należy o przywitaniu, pozdrowieniu czy pożegnaniu, np. podczas wejścia do pomieszczenia, dołączenia do grupy.
  •  Do osób, których imiona nie znamy, zwracamy się druhno/druhu.
  •  Przygotować drużynowego i przybocznych do meldowania jednostki podczas apelów i uroczystości (stopień do stopnia, funkcja do funkcji, salutowanie, przedstawianie się, podawanie stanu liczebnego).
  •  Przygotować scenkę na teatrowisko w tematyce cyberbullying, przedstawienie powinno trwać maksymalnie 8 minut i kończyć się morałem, choć sama forma przedstawienia (dramat, komedia, pantomima jest dowolna). Podczas głosowanie na teatrowisku wybierzemy najciekawsze i najlepsze przedstawienia.

Wziąć udział w wyzwaniu serdeczności (poniżej przykładowe wyzwania):

•  Powiedzieć komuś komplement
  •  Pomóc w porządkach domowych
  •  Pomóc komuś z lekcjami
  •  Pomóc domownikom przy obiedzie
  •  Zrobić bransoletkę przyjaźni dla bliskiej osoby
  •  Zrobić zakładkę do książki (drobny upominek) dla wybranej osoby
  •  Wyprowadzić psa za kogoś
  •  Wynieść śmieci
  •  Wysłuchać czyjegoś problemu
  •  Nie narzekać przez 1 dzień
  •  Zostawić miłą wiadomość w książce z biblioteki
  •  Przekazać coś na cele dobroczynne
  •  Napisać list do przyjaciela
  •  Namalować dla kogoś rysunek
  •  Pochwalić kogoś
  •  Przez cały dzień mówić tylko pozytywne rzeczy o innych
  •  Skomplementować kogoś
  •  Kupić komuś kwiaty
  •  Wybaczyć komuś dawny incydent
  •  Być miłym dla kogoś
  •  Powiedzieć za co się kogoś ceni
  •  Podziękować nauczycielowi
  •  Otworzyć komuś drzwi
  • Przekazać pozytywną energię

Zachęcamy Was, aby na początku/końcu każdej zbiórki poświęcić chwilę na omówienie tego wyzwania. Chcemy, aby wzięło w nim udział jak najwięcej osób. Wyzwanie zostanie omówione i podsumowanie na kominku, podczas startu hufca.

KONTAKT

W razie wszelkich pytań, uwag lub wątpliwości prosimy o kontakt e-mail z hufcem: rodlo@zhp.pl W celu przyśpieszenia przepływu informacji w tytule proszę wpisać „Start Hufca 2019”.